Mason High School League Coach of the Year
Year Gender Sport Name
2004 Girls Cross Country Kelly Affatato
2004 Boys Golf Dick Sutphin
2005 Boys Basketball Greg Richards
2005 Boys Swimming Mark Sullivan
2005 Boys Wrestling Jerry Schrock
2005 Boys Tennis Linda Kirtley
2005 Boys Track & Field Darin Little
2005 Girls Track & Field Tony Affatato
2005 Girls Cross Country Kelly Affatato
2005 Boys Golf Dick Sutphin
2005 Girls Golf Fred Reeder Jr.
2005 Boys Soccer Jay Reutter
2005 Girls Soccer Paul Reedy (Co-CoY)
2005 Girls Tennis Carol Lehman
2006 Boys Basketball Greg Richards
2006 Boys Bowling Joe Riestenberg
2006 Boys  Swimming Mark Sullivan
2006 Girls Softball Brian Castner
2006 Girls Track & Field Tony Affatato
2006 Girls  Cross Country Kelly Affatato
2006 Boys Football Gary Popovich
2006 Girls Golf Fred Reeder Jr.
2006 Boys Soccer Jay Reutter
2006 Girls Tennis Carol Lehman
2006 Girls Volleyball Tiann Keesling
2007 Boys Basketball Greg Richards
2007 Girls Basketball Rob Matula
2007 Boys Bowling Joe Riestenberg
2007 Boys Swimming Mark Sullivan
2007 Boys Baseball Ken  Gray
2007 Boys Tennis Linda Kirtley
2007 Girls Track & Field Tony Affatato
2007 Girls Golf Fred Reeder Jr.
2007 Boys Soccer Paul Reedy
2007 Boys Swimming Mark Sullivan
2008 Boys Track & Field Chip Dobson
2008 Girls Track & Field Tony Affatato
2009 Girls Swimming Mark Sullivan (Co-CoY)
2009 Boys Bowling Joe Riestenberg
2009 Boys Track & Field Chip Dobson
2009 Girls Track & Field Tony Affatato
2009 Girls Soccer Andy Schur
2010 Boys Wrestling Craig Murnan
2010 Girls Softball Brian Castner
2010 Boys Track & Field Chip Dobson
2010 Girls Track & Field Tony Affatato
2010 Boys Cross Country Tom Rapp
2010 Girls Cross Country Chip Dobson
2010 Girls Golf Fred Reeder Jr.
2010 Girls Soccer Andy Schur
2011 Girls Swimming Mark Sullivan
2011 Boys Track & Field Chip Dobson
2011 Girls Track & Field Tony Affatato
2011 Girls Cross Country Chip Dobson
2012 Boys Wrestling Craig Murnan
2012 Boys Baseball Ken Gray
2012 Boys Tennis Linda Kirtley
2012 Boys Track & Field Chip Dobson
2012 Girls Cross Country Chip Dobson
2012 Boys Golf Tim Lambert
2012 Girls Golf Karen Binzel
2012 Boys Soccer Paul Reedy
2012 Girls Soccer Andy Schur
2013 Girls Basketball Rob Matula
2013 Girls Bowling Connie Smith
2013 Boys Swimming Mark Sullivan
2013 Girls Swimming Mark Sullivan
2013 Boys Wrestling Craig Murnan
2013 Boys Baseball Ken Gray
2013 Girls Volleyball Tiann Myer
2013 Girls Golf Karen Binzel
2013 Boys Soccer Paul Reedy
2013 Girls Tennis Mike Reid
2014 Girls Basketball Rob Matula
2014 Boys  Swimming Mark Sullivan
2014 Girls Swimming Mark Sullivan
2014 Boys Wrestling Craig Murnan
2014 Girls Volleyball Tiann Myer
2014 Girls Golf Karen Byrd
2014 Boys Soccer Paul Reedy
2014 Girls Soccer Andy Schur
2015 Boys Basketball Greg Richards
2015 Girls Swimming Mark Sullivan
2015 Boys Swimming Mark Sullivan
2015 Boys Track & Field Chip Dobson
2015 Girls  Cross Country Chip Dobson
2015 Girls  Golf Karen Byrd
2016 Boys Basketball Greg Richards
2016 Girls  Swimming Mark Sullivan